KONST / Litografier / Färglitografi 9262230
*
nr 926 2230
Ulf Göthman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet: 20x15
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:28:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 12:43:46
1
250 kr
22/11 20:34:44
2
300 kr
22/11 20:41:40
2
Vinnande bud
22/11 20:41:40
2
justering av budtak
24/11 18:01:09
1
450 kr
24/11 18:01:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf göthman
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:50
*
Ulf Göthman
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Läs om budbetjänten
nr 926 2230
Ulf Göthman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet: 20x15
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 12:43:46 | 1 | 250 kr |
22/11 20:34:44 | 2 | 300 kr |
22/11 20:41:40 | 2 | Vinnande bud |
22/11 20:41:40 | 2 | justering av budtak |
24/11 18:01:09 | 1 | 450 kr |
24/11 18:01:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf göthman
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:50